Održan Duanwei seminar pod vodstvom delegacije Kineske wushu asocijacije

U Zagrebu je od 3.-5.11. Održan Duanwei seminar pod vodstvom delegacije Kineske wushu asocijacije koju je predvodila zamjenica glavnog tajnika, gospođa Feng Hongfang. Uz pomoć prevoditeljice iz Odjela za Razvoj CWA gospođe Kuang Fen, predstavili su nam 4 odlična predavača za discipline Yang Tai chi – mladu Sun Ying, bivšu svjetsku prvakinju u Yang i Chen stilu Tai chi-ja, Gong Huiping majstoricu Wing Tsuna (Yong Chun) i Chang chuana, vrsnog nacionalnog trenera za Sandu Wang Xiangquana, te konačno najveću “zvijezdu” seminara – Yu Boa, majstora Chen Tai chija, ali i direktnog slijedbenika i predstavnika 7. Generacije obitelji osnivača kung fu stila Bogomoljke. Yu Bo-ov otac glumio je u filmovima s Bruce Lee-jem, a i sam Yu Bo, sudjelovao je u snimanju nekoliko kung fu filmova. Zato je poznavateljima kineske borilačke kinematografije njegovo lice i izgledalo nekako poznato. U svakom slučaju, naši su polaznici mogli upijati veliko znanje i vještine predavača i van materije duanwei tehnika. Zadnjeg dana seminara održani su ispiti na kojima je 57 kandidata položilo za zvanja od 1. Do 5. Duana. Posebno treba istaknuti dva najviša položena Duan stupnja u Hrvatskoj – predsjednika HWUS-a, Zorana Barca (Yong Chun) i izbornika hrvatske reprezentacije Zilhada Mahmuljina (Sanda) čijim su tehnikama, snagom i eksplozivnošću tehnika, ispitivači bili impresionirani. Posljednjeg dana boravka, gđa Feng, gđa Kuang i sportašica Sun, uz direktora HWUS-a, Petra Turkovića, bili su gosti HRT-ove emisije Dobro Jutro Hrvatska, te su na kvalitetan način predstavili wushu te suradnju kineskog i hrvatskog saveza. Zadovoljni kvalitetom naših kandidata, organizacijom seminara i njihova posjeta Hrvatskoj, te uz velike komplimente HWUS-u kao organizatoru, delegacija se 6.11. vratila u Kinu.