U debiju Hrvatske qingda- wushu reprezentacije pred domaćom publikom u Zagrebu – Hrvatska – Italija 3:3

U dvorani Kineziološkog fakulteta u nedjelju 10.3.2013. Hrvatska wushu vrsta u disciplini sanda-qingda (light contact) imala je svoj debi pred domaćom publikom ugostivši izabranu vrstu Italije. Meč je održan u sklopu priprema obje reprezentacije za predstojeće EP (8-15.4. u Bukureštu, Rumunjska). Goste iz Italije predvodio je predsjednik saveza g. Riccardo Sangrigola, zahvaljujući kome se ovaj susret i mogao održati. Naime, gosti su u potpunosti snosili trošak svog dolaska i boravka u Zagrebu kako bi pomogli našem savezu u pripremama za prvi nastup na EP u ovoj atraktivnoj disciplini. Goste i publiku na početku je pozdravio predsjednik HWUS-a, g. Zoran Barac, izražavajući zadovoljstvo da u svojoj sredini imamo prigodu vidjeti ovako kvalitetne natjecatelje u sanshou i taolu disciplinama. Susret je započeo prikazom taolu disciplina wushu športa pa smo tako imali prigodu vidjeti hrvatske prvake: kadeta Frana Vedu te seniorku Fabianu Putinu iz Pule, Slađanu Macuru i Heliu Dokić iz Rijeke, članove Wing Tsun kluba Mala Ideja, te goste iz Italije koji su prikazali forme modernog wushua. Prije samih borbi, održan je i pokazni turnir u disciplini Gurajuće Ruke, koja će već od ove godine biti službena disciplina na EP-u, ali i na našem, hrvatskom prvenstvu. Publika je željno iščekivala borbe i naposljetku došla na svoje. Naši reprezentativci dali su sve od sebe i na kraju s renomiranim protivnikom s puno više međunarodnog iskustva odradili neriješen meč (3:3). Vidjeli smo obilje atraktivnih bacanja, nožnih tehnika te svjedočili velikoj borbenosti hrvatske vrste. Posebno valja istaknuti troje naših pobjednika: Vanju Rehaka, koji je deklasirao protivnika izvanrednim nožnim tehnikama, Luku Luburića koji je teško, ali zasluženo pobijedio iskusnijeg talijanskog borca vrsnim tehnikama bacanja te Luciju Karaicu koja je u svim segmentima borbe dominirala nad svojom protivnicom. Također, treba pohvaliti Marijana Solarića i Igora Vojvodića koji su odradili po tri apsolutno izjednačene runde u kojima su odlučivale nijanse. Prevaga je ovoga puta nažalost otišla na stranu njihovih protivnika. Podlegavši atmosferi pomalo nam je ostao ‘dužan’ naš mladi reprezentativac Josip Krajnović, koji je uvjerljivo izgubio od odličnog talijanskog borca, no valja naglasiti da Josip već dulje vrijeme vuče ozljedu palca koja ga je ometala kako u kretanju tako i u izvođenju nožnih udaraca. Odličan posao i ovoga puta odradili su suci: Callegari Francesco, Di Labbio Costantino, Dean Putina, Daniel Relja, Damir Podvinski, Damir Stojanić, Tihomir Jaković, Boris Keber te suci za stolom: Ivan Roglić i Darko Laktašić. Postignuti rezultat kao i sama izvedba naših boraca zasigurno su za izbornika Mahmuljina dokaz kvalitetnog i dobrog rada kao i potvrda da naši reprezentativci uz još mjesec dana intenzivnog treninga, koliko im je preostalo do EP-a, neće biti samo puki promatrači nego da će se ravnopravno nositi s konkurencijom.
REZULTATI:
Rehak Vanja – Collini William 2:0