Tradicionalni međunarodni wushu seminar Rab – Lopar 2019

U Loparu na Rabu, održan je tradicionalni međunarodni wushu seminar. Treninge su vodili vrhunski treneri saveza: Zilhad Mahmuljin (Sanda, Tui shou), Zoran Barac (Wing Tsun, Tui shou) Dean Putina (Hun gar) te Mladen Vedriš i Biljana Končar (Tai chi chuan, Tai ji jian). Sudjelovali su wushu sportaši iz Hrvatske i Italije. Posebno nam je zadovoljstvo bilo pozdraviti kondicijskog trenera Iranske wushu federacije, koji je demonstrirao testiranje sportaša u fazi priprema. Grupa vježbača Mladena i Biljane, promovirana je te su dobili zaslužene diplome nakon kompletiranog početnog odn. naprednog tečaja Tai ji jiana. Na kraju seminara održan je i otvoreni Kup Hrvatske u Tui shou disciplini, na kome su sudjelovali hrvatski i talijanski sportaši. Održana je i godišnja skupština HWUSa, na kojoj su nazočili predstavnici klubova iz Zagreba, Pule i Gline. Nakon izvješća o radu predsjednika, i direktora, te izvješća o nastupu na EP u Moskvi hrvatskog izbornika, donesen je kalendar natjecanja i seminara za sezonu 2019/2020 koj će biti objavljen na web stranici. Izražena je želja da i ostali klubovi prepoznaju značaj i kvalitete ovog okupljanja i natjecanja te da se što više klubova već od slijedeće sezone aktivno uključi u rapska događanja.