ODRŽANO EUROPSKO WUSHU PRVENSTVO – MOSKVA 2019.

Hrvatska wushu reprezentacija nastupala je na tradicionalnom Europskom wushu prvenstvu koje se održalo u Moskvi (24.04.2019 – 02.05.2019.). Našu zemlju su predstavljali treneri Zilhad Mahmuljin, Robert Špoljar te Dean Putina koji je ujedno postao prvi hrvatski međunarodni sudac licenciran od strane Europske wushu federacije za discipline sanda (borba punog kontakta), qingda (borba lakog kontakta) te tuishou (kinesko hrvanje – dinamičko guranje ruku). Nastup natjecatelja reprezentacije objedinili su Jan Lasić, Toni Čuić Klenovar (Wushu klub Hung Gar Pula), Leon Beber (Wushu klub Hrvatski Vuk), Fran Juraj Kajs i Vedran Tepavac (Wushu klub Dubrava). U disciplini Qingda (borba lakog kontakta) izvanredan nastup je imao junior Leon Beber (Wushu klub Hrvatski Vuk) pobijedivši u prva dva kola portugalskog i mađarskog natjecatelja da bi u polufinalu u izjednačenom meču izgubio od natjecatelja iz rusije te tako osvojio brončanu medalju. Ostali naši reprezentativci u istoj disciplini nisu imali previše sreće sa ždrijebom te su ispali od favoriziranih turskih natjecatelja (Toni Čuić Klenovar – Wushu klub Hung Gar Pula i Fran Juraj Kajs – Wushu klub Dubrava) te od rumunjskog natjecatelja (Jan Lasić – Wushu klub Hung Gar Pula). Sve su to bili izjednaćeni mečevi u kojima su odlučivale nijanse odnosno veće iskustvo turskih i rumunjskih natjecatelja koji imaju puno više borbi i natjecanja od hrvatskih wushu boraca te je evidentno to veliki problem na kojemo moramo raditi. U drugom dijelu Europskog wushu prvenstva održano je natjecanje u disciplini Tuishou (kinesko hrvanje – dinamičko guranje ruku). Naši borci tradicionalno su odlični u toj disciplini pa je tako najbolji dojam ostavio Toni Čuić Klenovar (Wushu klub Hung Gar Pula) osvojivši zlato te naslov prvaka Europe pobijedivši između ostalih u polufinalu i finalu favorizirane ruske i španjolske natjecatelje. Zlato je osvojio i naš najiskusniji i najbolji borac u ovoj disciplini pobijedivši u finalu njemačkog natjecatelja za nepunih 6 sekundi što je vjerojatno najbrža pobjeda u finalima europskih prvenstava pri ćemu je njemački natjecatelj pri padu teško povrijedio koljeno što je nažalost malo zasjenilo zasluženu pobjedu našega Vedrana Tepavca (Wushu klub Dubrava) . Lijep uspjeh postigli su i naši juniori Fran Juraj Kajs (Wushu klub Dubrava) i Jan Lasić (Wushu klub Hung Gar Pula) osvojivši u svojoj kategoriji srebro i broncu te dokazali da se na njih ubuduće treba računati.