Seminar Wushu disciplina u organizaciji Hrvatskog wushu saveza (HWUS) i vrhunskih trenera Kineske wushu asocijacije (CWA)

U suradnji Hrvatskog i Kineskog wushu saveza, delegacija od 6 vrhunskih trenera sveučilišnih profesora wushu sporta iz Kine, gostovala je u Rijeci i Zagrebu i održala čitav niz treninga za hrvatske, rumunjske, britanske, slovenske i latvijske trenere i natjecatelje. Sudjelovalo je preko 70 trenera i natjecatelja koji su imali prilike od vrhunskih predavača učiti metodologiju treninga i vrhunske tehnike u 7 disciplina: Yang Tai chi, Chen Tai chi, Wu Tai chi, Wing Tsun, Sanda, Tuishou i Bing Dao.

Kinesku delegaciju ugostili su i kineski veleposlanik u Zagrebu,njegova ekselencija g. Qi Qianjin, Hrvatski Olimpijski Odbor na čelu s direktorom Nevenom Šavorom, prof. Igor Jukić i HOO-ov Centar za istraživanje i razvoj vrhunske sportske pripreme na KiF-u. Delegacija je sa direktorom HWUS-a, Petrom Turkovićem gostovala i u emisiji Dobro Jutro Hrvatska, nacionalne televizije.

Ostvareni su mnogobrojni multilateralni sastanci i dogovorena kontinuirana suradnja i pomoć kineskog saveza razvoju wushu sporta u našoj dijelu Europe na čelu s HWUS-om kao regionalnim liderom.